Karadeniz’in yeşil ormanları, ordu sahil şeridi ve mavi deniz manzarasını tek bir karede görebileceğiniz Boztepe her şeyden uzaklaşıp sakinleşebileceğiniz ve mutlaka görmeniz gereken güzelliklerden biridir. Burası tam olarak eşsiz bir manzaraya sahiptir ve tepede bulunan kafe ve restoranlar da kahvenizi veya çayınızı içerken eşsiz manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.

Boztepe’de Neler Yapılabilir?
Burada bulunan sosyal tesisleri, kafeler ve restoranlarda oturarak manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Bu kafe ve restoranlarda çay, kahve dışında aynı zamanda ordu ya özel bazı lezzetleri de tatmanız mümkün. Burada yapabileceğiniz şeyler arasında yalnızca yemek yemek veya çay, kahve içmek bulunmuyor. Aynı zamanda Boztepe de bulunan küçük dükkanlardan o bölgeye ait özel hediyelik eşyalarda satın alabilirsiniz.

Tüm bunların yanın da Boztepe’de yapabileceğiniz en sıra dışı aktivite ise yamaç paraşütüdür. Tepeden aşağıya harika bir manzara eşliğinde yamaç paraşütü ile inmeniz mümkün. Biraz cesareti olan ziyaretçiler veya daha önce faklı noktalarda da yamaç paraşütü yapmış olan kişiler mutlaka Boztepe’nin eşsiz manzarası eşliğinde bu deneyimi yaşamalı.

Ayrıca tepeye seyahatinizde teleferik tercih ederek bu manzarayı farklı bir deneyim ile izleyebilirsiniz.

ORDU BOZTEPE YOL TARİFİ